Новости → "Міжнародні авіалінії України" введуть збір з продажу квитків за межами сайту

Головна українська авіакомпанія "Міжнародні авіалінії України" (МАУ) обкладе збором продажу своїх квитків, які відбуваються за межами її сайту. Як повідомляє видання Tnooz, нововведення вступить в силу в кінці квітня.

При купівлі квитків через глобальні дистрибутивні системи (GDS) пасажирам доведеться додатково заплатити за кожне плече 9 дол. Цими системами головним чином користуються тревел-агентства. Йдеться про GDS Amadeus, Travelport, Sabre, Gabriel-SITA і "Сирена-Тревел".

Додаткові збори передбачені і для продажів через власні каси МАУ. Для міжнародних оборотних рейсів надбавка складе 18 дол., Для внутрішніх - 5 дол.

Втім, стверджує Tnooz, МАУ планує стягувати збори в розмірі до 10 дол. І при продажу квитків на власному сайті. В яких саме випадках доведеться заплатити додаткову суму, не уточнюється.

Незважаючи на те що деякі квитки будуть обкладатися митом навіть на сайті, швидше за все МАУ мають на меті залучити якомога більше пасажирів на власну платформу. У 2015 р подібну політику прийняла група Lufthansa, яка обклала продаж своїх квитків через GDS збором в 16 євро. Таким чином Lufthansa спробувала скоротити собівартість продажів: за її даними, в рік за послуги GDS доводилося платити сотні мільйонів євро. На відміну від МАУ німецька група не стала вводити збори за продаж через свої каси. Крім того, вона не стала відмовлятися від послуг тревел-агентств, запропонувавши їм підключитися до своєї инвенторной системі, минаючи GDS.